English
تلفن تماس : 03155347000
5
تیر
اهمیت یک صبحانه کامل

اهمیت یک صبحانه کامل


صبحانه اغلب مهم ترین وعده غذایی  نامیده می شود، همانطور که از نامش پیداست ( نام قدیمی ناشتا شکن و انگلیسی breakfast ) صبحانه دوره ناشتایی یک شبه را می شکند. ذخایر قند شما را دوباره پر می کند تا سطح انرژی و هوشیاری شما را افزایش دهد، در حالی که سایر مواد مغذی ضروری مورد نیاز برای سلامتی را نیز فراهم می کند. بسیاری از مطالعات فواید خوردن صبحانه را برای سلامتی نشان داده اند. سطح انرژی و توانایی تمرکز شما را در کوتاه مدت بهبود می بخشد و می تواند به مدیریت بهتر وزن، کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری قلبی در دراز مدت کمک کند.

منبع انرژی بدن گلوکز(قند) است. گلوکز از کربوهیدرات هایی که می خورید شکسته و جذب می شود که اصلی ترین آن صبحانه است. در طول زمان ناشتایی، مانند یک شب تا صبح، کبد گلیکوژن را تجزیه می کند و آن را به عنوان قند در جریان خون شما آزاد می کند تا سطح قند خون شما را ثابت نگه دارد. اما اسیدهای چرب فقط حد کمی تجزیه می شوند، که این موضوع سطح انرژی شما را کاهش میدهد این میتواند به مغز شما آسیب وارد کند. غذاهای صبحانه سرشار از مواد مغذی کلیدی مانند کلسیم، آهن، ویتامین های گروه B و فیبر هستند. صبحانه مقدار زیادی از کل مواد مغذی روزانه شما را تامین می کند. در واقع، افرادی که صبحانه می خورند بیشتر از افرادی که صبحانه نمی خورند، میزان ویتامین ها و مواد معدنی توصیه شده روزانه خود را تامین می کنند.

افرادی که به طور منظم صبحانه می خورند کمتر دچار اضافه وزن یا چاقی می شوند. زیرا از نوسانات زیاد در سطح گلوکز خون جلوگیری می کند و به شما کمک می کند اشتهای خود را کنترل کنید صبحانه قبل از اینکه واقعا گرسنه شوید شما را سیر می کند، بنابراین کمتر احتمال دارد که در زمان بروز گرسنگی، فقط غذاهایی را که در نزدیکی شما هستند بخورید (مثلاً غذاهای پرانرژی، پرچرب با قند یا نمک اضافه شده).مقایسه با افرادی که صبحانه نمی خورند، افرادی که به طور منظم صبحانه می خورند، کمتر در معرض خطر چاقی و دیابت نوع 2 قرار دارند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد افرادی که صبحانه نمی‌خورند ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی باشند.

افرادی که صبحانه می خورند به طور کلی رژیم های غذایی سالم تری دارند، عادات غذایی بهتری دارند و در مقایسه با افرادی که صبحانه نمی خورند کمتر گرسنه خوردن میان وعده در طول روز هستند. کودکانی که صبحانه ناکافی می خورند، نه تنها برای بقیه روز، بلکه در درازمدت نیز احتمال دارد که انتخاب های غذایی ضعیفی داشته باشند. اگر صبحانه را حذف می کنید، یک میان وعده مغذی مانند میوه تازه، ماست، چوب سبزیجات و هوموس یا یک ساندویچ سبوس دار را امتحان کنید تا به شما در رفع گرسنگی اواسط صبح کمک کند.

علیرغم فواید صبحانه برای سلامتی و تندرستی، بسیاری از مردم  در سفر اغلب به دلایل مختلف از آن صرف نظر می کنند. خبر خوب این است که در اکثر هتل های مختلف من جمله هتل نگارستان کاشان صبحانه به صورت بوفه همراه اتاق به میهمانان عرضه میشود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *